HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - TJ Stadion NYMBURK 5 : 4

30. listopadu 2011 v 19:42 | kd |  Odehraná utkání
HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - Nymburk 5 : 4 (2:2,0:1,3:1)

RozpačitýKřičícíNevinnýNerozhodný

Informace o bruslařském trenažéru Skatemill

20. listopadu 2011 v 21:32 | mk |  Tréninky
Hokejové bruslení - to pro hokejistu znamená nikdy nekončící proces budování, upevňování a udržování správných pohybových stereotypů, silových předpokladů, balančního systému a koordinace člověku v podstatě nepřirozených pohybů. Aby tato činnost nebyla pro kluky zase až tak stereotypní, snažíme se jí co nejvíce oživovat novými, i třeba ne zrovna tradičními, přístupy. Jedním z takových alternativních přístupů (ne všemi hokejovými odborníky pozitivně přijímaný) může být i trénink bruslení na bruslařském trenažéru Skatemill.

Proto vám předkládáme nabídku mimoklubového rozšíření našeho obvyklého tréninkového procesu o novou aktivitu. Uvažujeme o využití možnosti specializovaných tréninkových jednotek v CCMHTC hokejovém tréninkovém centru Brno. Kromě jiného, tréninkové centrum disponuje, v Čechách dosud velmi málo rozšířeným, zařízením pro trénink techniky bruslení - skatemill - jehož základní princip je velmi podobný běžeckým pásům známých z fitness center.

Zde je stručná charakteristika zařízení a jeho využití pro trénink hokejistů vypůjčená z webových stránek CCMHTC:

"Skatemill Slouží k analýze techniky hokejového bruslení. Používá se jako prostředek k rozvoji vytrvalostních, vytrvalostně-rychlostních a rychlostních schopností. Dalším využitím je účelový rozvoj hokejových dovedností jako je samotné bruslení, práce s hokejkou a kotoučem, přihrávání a střelba. To vše v souvislosti s rozvojem rovnováhy a stability a zdokonalením koordinačních schopností a dovedností. Trenažér také slouží jako zpestření mnohdy jednostranné zátěže během přípravného, ale i soutěžního období hokejistů. Díky přirozenosti pohybu a možnosti redukovat zátěž podle individuálních potřeb je vhodný téměř pro všechny věkové kategorie."

Je to tedy jedna z cest jak výrazně vylepšit techniku bruslení našich kluků a zároveň způsobem, který je pro ně nový, nezvyklý a většinou je baví. Přestože trénink na trenažéru není vůbec jednoduchý a mnozí z chlapců teprve zde zjistí čeho jsou vlastně jejich nožky schopné, když pás neúprosně ujíždí stále stejnou a tak nepříjemně vysokou rychlostí...Usmívající se

K organizaci tréninku - tréninková jednotka obvykle trvá 2 hodiny, optimální počet hráčů je šest. Hráči jsou rozděleni na dvě skupiny, zatímco jedna skupina trénuje bruslení na trenažéru, druhá skupina se věnuje sickhandlingu, nácviku střelby, příp. rozvoji obratnosti, agility a posilování v prostorách tréninkového centra.
Cena za jednu tréninkovou jednotku a hráče je 300,-. Pokud bychom tedy dali dohromady vždy skupinku šesti kluků, můžeme mít tréninkové centrum zcela pro sebe a přizpůsobit obsah tréninků našim požadavkům. Uvažujeme o tom, že bychom do Brna zajížděli cca 1 x za dva měsíce, max. 1 x do měsíce, zpravidla některý víkendový den. K celkové ceně za hráče je nutné také připočítat nezbytné náklady na dopravu. V případě, že pojede šest kluků, znamená to potřebu minimálně dvou aut.

Pokud tedy o tuto aktivitu máte zájem, dejte prosím vědět buď na e-mail mkuzdas@centrum.cz nebo kdykoliv osobně na tréninku. Nejedná se o nic závazného, jen o předběžný průzkum zájmu, konkrétní termíny budou plánovány operativně především s ohledem na rozpis soutěžních zápasů.

KOBRA Praha - Nymburk 3 : 1

19. listopadu 2011 v 15:46 | kd |  Odehraná utkání
KOBRA Praha - Nymburk 3 : 1 (0:0,1:0,2:1)

branky: 1x Toman
asistence: 1x Koukal
brankář Pánek 5/1
Hořínek 7/2

V dalším přátelském utkání na velkém kluzišti STŘELCI nedostáli svému jménu a po řadě neproměněných šancí (soupeřův golman velmi dobře zachytal) podlehli soupeři z Prahy o dvě branky. Toto utkání se nám moc nepovedlo. Zbytečná hra neustále do zhuštěného prostoru místo jednoduchého přenesení hry na volnou druhou stranu, nevýrazný pohyb bez kotouče a hlavně nedisciplinované střídání nám přineslo prohru. Škoda... Zamračený

brankář Pánek 28/3

V přátelském utkání na velkém kluzišti jsme první třetinu proti Kozlíkům zaspali (spíše jsme se hledali a zvykali na velkou plochu kolem nás..) a v úvodu druhé třetiny dokonce prohrávali 0 : 3 Nerozhodný . Přesto naše hra měla stoupající tendenci a v druhé třetině jsme začali mít šance po pěkných akcích. Dvě z nich jsme využili. Třetí třetina gradovala v urputnou bitvu se šancemi na obou stranách. V poslední části hry se nám podařilo utkání vyrovnat S vyplazeným jazykem a stav 3 : 3 zůstal konečný. STŘELCI byli za odvedený výkon proti zdatnému a zkušenému soupeři pochváleni a velice nás potěšili (ve 2.-3.třetině).
Pro zajímavost srovnání střel na branku po třetinách z pohledu NB/Kolín:
  1. 1/12
  2. 8/8
  3. 7/8
Z této statistiky je zcela patrné, že Kozlíci nás přestříleli právě v naší slabě odehrané 1.třetině, naopak potom se situace na ledě vyrovnala. Kolín měl šance jistě v početnějším měřítku, ovšem Kuba kluky podržel a i štěstí se přiklonilo na naší stranu, což ovšem ke sportu patří.
POZITIVUM: Podruhé v tomto týdnu jsme prohrávali v utkání o tři branky Nevinný a přesto jsme se nevzdali a srdnatě bojovali do úspěšného konce!!!!! Mrkající B R A V O !

Nymburk - Frýdlant/Lomnice 4 : 0 n.z.

13. listopadu 2011 v 21:50 | kd,kop.,pp |  Odehraná utkání
9247
Nymburk I (A) - HC Lomnice n.P. 8 : 2 (3:0, 2:1, 3:1)
branky: 3x Kos(24), 2x Kopecký(32), 2x Diviš(8), 1x Koleček(33)
asistence: 1x Kopecký(32), 1x Koleček(33)
brankář: Pánek 27/2
.
9248
Nymburk II (B) - HC Frýdlant 12 : 9 (6:3, 3:1, 3:5)
branky: 3x Šimko(10), 1x Mašín(9), 1x Toman(34), 2x Koukal(17), 1x Papoušek(26), 4x Mitráš(31)
asistence: 1x Šimko(10), 2x Toman(34), 4x Papoušek(26), 1x Koukal(17)
brankář: Hořínek ?/9
.
9249
Nymburk II (B) - Lomnice n.P. 6 : 5 (2:3, 1:2, 3:0)
branky: 3x Šimko(10), 2x Toman(34), 1x Mitráš(31)
asistence: 1x Šimko(10), 2x Toman(34), 1x Maší(9)
brankář: Pánek 39/5
.
9250
Nymburk I (A) - HC Frýdlant 19 : 5 (5:1, 5:1, 9:3)
branky: 1x Kopecký(32), 3x Polák(29), 7x Kos(24), 1x Koleček(33), 7x Diviš(8)
asistence: 2x Kopecký(32), 4x Polák(29), 3x Koleček(33), 2x Duška(7)
brankář: Hořínek ?/5
-
Domácí tvrz uhájena! Výborný a obětavý výkon Křičící předvedi naši borci z B-týmu proti houževnatým seveřenům z Lomnice. Po dvou třetinách jsme prohrávali 2:5 , přesto Střelci dokázali urvat vítěztví na svou stranu, za což jim patří upřímný P O T L E S K Usmívající se ! Jen tak dál kluci, je vidět, pokud jezdíte všichni do jednoho "po zadku", máte šanci na výborné výsledky s dobrým pocitem ze hry a z předvedeného výkonu každého z vás.
Dnes nesmíme zapomenout pochválit hlavně naše brankáře, aspoň co se u zápasů s Lomnicí týče. Zachránili podařenými zákroky naše konečné a společné vítěztví.
A dííky patří také našim kamarádům Filipovi V. a Martinovi T., kteří s námi byli na lavičce a jsou s námi od této sezony i při našich trénincích. Aspoň jsme je při jejich "trenérské premiéře" nezklamali a vidí, že vše co děláme má nějaký smysl. Mrkající Tak hodně štěstí do dalších bojů!

-
Přátelské utkání ve velkém hokeji proti sousednímu rivalovi z Poděbrad jsme na domácím ledě vyhráli poměrem 6 : 1 . Už se nám to blíží, od ledna začneme na "velké" už naostro!

HC BÍLÍ TYGŘI Liberec III - Nymburk 1 : 1 n.z. / HC Frýdlant - Nymburk 0 : 2 n.z.

10. listopadu 2011 v 16:38 | kd |  Odehraná utkání
9239
HC Frýdlant - Nymburk I (A) 3 : 17 (0:6, 1:8, 2:3)
branky: 4x Diviš, 1x Duška, 3x Kuzďas, 3x Kopecký, 3x Koleček, 2x Mašín, 1x vlastní
asistence: 2x Mašín, 3x Kuzďas, 3x Duška, 1x Diviš, 1x Koleček
brankář: Hořínek 17/3
.
9240
TJ Bílí tygři Liberec III - Nymburk II (B) 8 : 3 (2:1, 3:1, 3:1)
branky: 1x Šimko, 1x Polák, 1x Toman
asistence: -
brankář: Pánek 29/8
.
9241
TJ Bílí tygři Liberec III - Nymburk I (A) 2 : 6 (0:2, 1:0, 1:4)
branky: 3x Diviš, 1x Duška, 2x Koleček
asistence: 3x Duška, 1x Diviš, 1x Koleček
brankář: Pánek 29/2
.
9242
HC Frýdlant - Nymburk II (B) 4 : 9 (2:3, 2:2, 0:4)

• ÚT 29.11. zrušeno !
  • ST 30.11. od 16:30 přátelské utkání s SC Kolín (sraz na ZS KOLÍN v 15:45 odjezd indiv.)
  • ČT 1.12. od 18:30 - 19:45
  • 2.12. od 17:00 - 18:15
  • NE 4.12. od 09:30 mistrovské utkání s HC Frýdlant/HC Lomnice (sraz na ZS Nymburk v 08:30)

Sledujte prosím opět a denně pečlivě tréninkový plán na našich stránkách (v rubrice: tréninky), případně včas hlaste prosím své omluvenky. Děkujeme.
Přátelská utkání hrajeme ve "velkém hokeji".

Omluva

7. listopadu 2011 v 18:49 | kd
Střelci a rodiče,
velice se omlouvám za chybný časový údaj u dnešního tréninku. Nevinný Stalo se tak mým nedopatřením a věřím, že se to nebude alespoň v této sezoně už opakovat. Rozpačitý
Děkuji, že jste i přesto přišli ve velmi hojném počtu a poctivě si dnešních 75 minut odjezdili na ledě.